c2c nedir ? c2c yazılımı, C2C e-TİCARET

C2C NEDİR C2C YAZILIMI, C2C E-TİCARET YAZILIMI

c2c nedir ?

C2C nedir? C2C (consumer to consumer), Tüketiciden tüketiciye anlamına gelir. Açık artırma ya da doğrudan ürün ya da hizmet satışı yapılan platformlarıdır. Kısacası satıcıların alıcılarıyla buluştuğu e- ticaret platformudur.

C2C platformları mantığı aslında AVM mantığıyla hareket etmektedir. Satıcıların sanal mağazaları oluşturdukları ve bu mağazada istedikleri ürünleri satışa çıkarılabilecekleri ürünleri satabilirler. Ve alıcılarında fiziki mağazalar yerine sanal mağazadan alışveriş yapabilecekleri bir E-Ticaret ortamıdır.

Trendyol gibi site kurmak, n11 gibi site kurmak veya hepsiburada.com gibi site kurmak isteyen girişimciler c2c yazılımı kullanması gerekir. C2C yazılımları kullanıcıdan kullanıcıya satışın oluşturulduğu bir dijital ticaret ortamıdır. Birden fazla satıcının oluşturduğu mağazaların tek bir ortam içinde olmasına C2C E-Ticaret yazılımı platformu denir.

C2C NEDİR  C2C YAZILIMI, C2C E-TİCARET
C2C NEDİR C2C YAZILIMI, C2C E-TİCARET

c2c e-ticaret yazılım site örnekleri

N11

Trendyol

Hepsiburada

Aliexpress

Amazon

Yemeksepeti

Çiceksepeti

gibi C2C yazılımı kullanan Platformların içinde barındırdığı satıcıların oluşturduğu kümeye C2C E-Ticaret Platformu denir.

C2C E-Tİcaret Platformlarına satış başı ücret yada aylık cirodan komisyon şeklinde ücret vermek suretiyle satıcı olarak girişimlerinizi kurabilirsiniz. Kendi B2B E-Ticaret Kurumsal Site Tasarım sitenizle kendi sitenizi oluşturabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir