100 TL’ye web sitesi olur mu ?

Uygun Fiyatli Web Site Kurulumu - Web Site Kurulumu

100 TL’ye web sitesi olur mu? sorusuyla yazıya başlamak istiyorum. Günümüzde ucuz web site kurmak isteyen kişiler tarafından çok araştırılan ve matematik hesaplarını karıştıran bir döngüye girmiştir. Bu nedenle bu yazıyı yazmak istedim.

Ucuz etin yahnisi ile başlayan atasözünü duyduğunuzu var sayarak cümlemize başlamak isteriz ama maalesef ucuzdan bile bedava fiyat demek 100 TL’ye web sitesi yapmak.

Çünkü Web Sitesi Domain ücreti 100 TL civarında ve %15 indirimle 84,99 TL civarında ücret ödemek zorundayız.

100-TLye-web-sitesi-Web-Site-Domain-Alma
100 TL ye Web Sitesi-Web Site Domain Alma

Yukarıda web sitesi için domain aldık fakat web sitesi için barındırma ihtiyacı olan sunucu seçmedik. İyi bir bir sunucu Arama Motoru sıralamasında bizi iyi bir sıraya getirmek için çok önemli bir unsurdur. Bu neden tek web sitesi kurulumu yapabileceğimiz bir sunucu fiyatı sorguladık ve fiyatı aşağıdadır.

100-TLye-web-sitesi-Web-Site-Hosting-Alma
100 TL ye Web Sitesi-Web Site Hosting Alma

Web Site Kurulumu için temel ihtiyaçları nerdeyse tamamladık ve en önemli konu ise ya hazır bir tema yada kodlama bilgisiyle özel yapılmış bir web tasarımcı tarafından hazırlanmış bir site tasarımı işimizi görecektir. Ve en pahalı yöntemdir. Size özel yapılan ürün olabilir ama işlev olarak arama motoru değeri açısından normal bir şekildedir. Bu nedenle hazır ve kodlaması SEO dostu bir tema seçelim.

100 TL'ye web sitesi - Web Site  Tema Alma
100 TL’ye Web Sitesi – Web Site Tema Alma

Temalar fiyatları ortalama bu civardadır ve temaları reklam olmasın diye göstermedik. Ama SEO dostu ve mobil uyumlu bir temadır.

Web sitemizi sorunsuz bir şekilde kurulduğunu varsayalım. Sıradaki adım ise kendi ve kullanıcı güvenliği için sitemize SSL sertifikası almak ve onları bit sayısı ve işlem hızı önemlidir. Web sitenizi en az 256 bit hızı olması gerekir.

100 TL'ye web sitesi - Web Site  SSL Sertifikası Alma
100 TL’ye Web Sitesi – Web Site SSL Sertifikası Alma

DNS ve SEO çalışmalarına girmiyoruz en maliyetsiz ve tek web site için en verimli şekilde yapılması gereken bir seçim oldu. Ve fiyatlar bütün hizmet sağlayıcılarda neredeyse aynı diyebiliriz.

En maliyetli ve en düşük verim alabileceğiniz sistem fiyat hesaplaması yapalım. 900 TL civarında SEO ve DNS ücreti hariç bir site kurulabilir fakat başarılı ve hızı hakkında performans izlemlerine göre uygun fiyata web site yapılabilir mi diyebiliriz. Blog türü site için yapılan bir site çalışması için yapıldı.

Uygun Fiyatlı Web Sitesi hakkında bilgi için tıklayınız.

Sosyal Medya üzerinden takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir