Web Site Kurulumu nasıl Olmalı ?

Web Site Kurulumu - Uygun Fiyatlı Web Site Kurulumu

Günümüzde bir çok kişi kendi adına ve işletmesi adına web sitesi yaptırdığı dijitalleştirmeler göz önüne gelmiştir. Kimi kendi yemek tariflerini yada kişisel deneyimlerini gerçekleştirdiği ve kaleme aldığı blog sayfalarını veya işletmesini kurumsallaştırmak ve daha çok kişi ile temas etmek için dijital dönüşüm fırsatlarını değerlendirmektedir.

Her geçen gün teknolojik olarak gelişmeler ve teknolojik ürün gamlarının çoğalmaları sebebiyle hayatımızda internet üzerinden kişisel dijital dünyamızı gerçekleştirdiğimiz bir dönemin içindeyiz.

Bu gereksinim haline gelen bir tür ihtiyaç halini alan bir boyut haline gelen internet ve alt türevleri bilgi çağında bizim bilgileri daha çok toplama ve daha hızlı öğrenmek açısından bazı kriterler koymuştur.

Çünkü çoğu insan gereksiz bilgileri teferruat olarak görerek kendi işine yarayacak anlık bilgileri toplayarak durumu güncel hale getirmektedir. Bir çok bilgi içerikli blogların aranmak istenilen şekilde optimize edilmesi insanların istediği içeriğe çok çabuk ulaşmasından bir yana videolu bilgilendirme metaryalleri Youtube gibi video içerikli yapımların daha çok aktif kullanmaları için kullanılmış bilgilendirici içeriklerle desteklemektedir. Buna son olarak İnstagram Reels videoları ve Youtube Shorts videolarıyla bilgilendirici içerikler içerisine aktarılmıştır. Bu hız ve kolay anlama olarak avantajlar sağlamıştır.

PEKİ NEDEN WEB SİTESİ KURULUMU NASIL OLMALI ?

Yukarıda web siteleri ve yeni trendleri yukarıda belirttiğimiz gibi yer alan hususlar oluşmaktadır. Fakat ne kadar bilgi kısa zamanda hızlı ve aperatif şekilde almak yeni trendlerin içinde yükselişi alsa bile toplumumuz sade ve işine yarayacak bilgiyi daha çok okumak ve idrak etmek istiyor. Çünkü bilgilerin gözle görülür olmasını ve teyit almak için bilgiyi saptırmadan ve sade şekilde sunulmasını istiyor.

Örnek olarak bir E-Ticaret web sitesinde ayakkabı almak isteyen bir kişi tabanındaki malzeme ve kalitesine bakana kadar hatta alttaki yorumları okuyana kadar tüm gününü sadece ayakkabı seçmek için ayırıyor ve günün sonunda en güvenli mağaza veya web sitesi üzerinden bir adet sevdiği ayakkabısını alıyor. Peki bir tarafta videolu içerikler diğer yanda ise yazı ile yazılan içerikler dikkatimizi çekti.

Bu durum bir çok etken tarafından değişmektedir. Peki iki tarafta yükselen trendlere nasıl giriyor der gibisiniz. Aslında çok basit bir kural ile her şey yerinde ve zamanında yapılmasıdır

Uygun Fiyatlı Web Sitesi Kurulum Yapılır
Uygun Fiyatlı Web Sitesi Kurulum Yapılır

Web Sitesi Nasıl Olmalı?

Şık ve göz konforu yüksek WEB SİTE

Web sitesi ilk olarak şık ve tasarımsal olarak göz yormayan bir şekilde tasarlanıp ve gereksiz bilgilerden arındırılmış sonuç odaklı olarak yayınlanmalıdır. Son yıllarda çoğu firma karmaşık logo ve normalde uzun yıllarca kullandığı logolarını daha sade şekilde yapmış ve trend renkleri kullanmaya karar vermiştir. Çünkü bu nedenle daha çok müşteriye daha şık bir şekilde hizmet vermektir.

mOBİL UYUMLU WEB SİTE

Dünyamızda teknolojinin gelişmesi ve akıllı telefonlarımızın internet dünyasında bir çok şekilde kullanıma açık olması ve bir çok işlevi kendi başına yapması nedeniyle web siteleri mobil uyumlu şekilde tasarlamalarının önünü açmış ve mobil cihazların internet üzerinde dolaşım oranının masaüstü cihazlara nispeten artması nedeniyle mobil uyumlu web siteleri ortaya çıkmıştır.

yüksek hız optimasyonu (mobil ve masa üstü)

Bir web sitesine ne kadar hızlı olarak giriş yaparsak o kadar kullanıcı deneyimi olarak artı puan verir ve o siteyi mutlak surette ziyaret ederiz. Web Site hızı ne kadar önemli olduğu ise bize en çok Google sıralama sonuçlarında karşımıza çıkmaktadır. Her bir hız birimi ise bizim için önem arz etmektedir.

WEB SİTE AMACI

Bir web site amaçları doğrultusunda internet dünyasında hizmet verir örnek vermek gerekirse bir butik web mağazasından pasta siparişi veremeyiz. Bu doğrultuda amacımızı ve ne sunduğumuzu hızlı ve akılda kalıcı şekilde karşı tarafa hissettirmeli ve konuyla ilgili çalışmalar yapmalıyız.

Blog sitelerinde kelime oyunları ve bol soru işaretleri ile müşteri kaçırmamalıyız.

Bizi İnstagram üzerinden takip için tıklayınız. Uygun Fiyatlı Web Sitesi Tasarımı için Lütfen Bizimle İletişime geçin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir